VAJALIKUD VAHENDID

Vajalikud vahendid Karolini kooli keskkonna kujundamiseks

Toetades Karolini kooli vajalike vahendite hankimisel, aitate meil omakorda rohkem panustada inimestesse, kes igapäevaselt meie õpilastega tegelevad.

Siin lehel on toodud Karolini kooli sisustus-, abi- ja teraapiavahendid, mille hankimiseks on igasugune toetus väga oodatud ja suure tänuga vastu võetud. Toetajad saavad mõistagi märgatud ja esile tõstetud.

KODUKLASS

Koduklassis alustavad meie õpilased hommikuti oma päeva koos õpetaja ja sõpradega – need on valgusküllased, helgetes toonides ja avarad, hubased, turvalised ja kaasaegsed toad, kus lastel on hea ja mugav nii uusi oskusi õppida kui puhata.

Hinnanguline maksumus (€/tk)
Interaktiivne tahvel (x2)4000
Õpetaja sülearvuti ja liseaseadmed ning -tarvikud (x2)800
Õpilaste koolimööbel (teisaldatav, reguleeritava kõrgusega; x12)200
Diivan (x2)500
Kott-toolid (x6)80
Vaip (x2)150
Väike külmik (x2)230

ELUÕPPE TUBA

Eluõppe tuba annab meie õpilastele võimaluse igapäeva toimetusi ja tegemisi õppida ja ise proovida. Pideva harjutamise tulemusel õpivad lapsed, kuidas valmistada enesele toitu, katta lauda ja einestada, kuidas enda järel köök koristada ja toitu hoiustada, kuidas pesta pesu ja seda kuivama panna, kuidas eluruume koristada. Eluõppe hulka kuuluvad ka aia ja õue heakorratööd. Põnevat vaheldust pakuvad käsitöö ja maalimine. Tänu eluõppele võib nii mõnigi õpilane tulevikus leida töö näiteks köögiabilise, hotelli toateenija, aiandi abitöölisena.

Kohandatav köögimööbel
Kohandatav köögitehnika
Köögi väiketehnika400
Söögitoa mööbel (reguleeritav laud ja toolid)1200
Pesumasin-kuivati600
Koristusseadmed ja -tarvikud500
Kasvuhoone450
Kahepoolne molbert (3 tk)480

FÜSIOTERAAPIA TUBA

Liikumispuudega lapsed vajavad regulaarset füsioteraapiat, ühelt poolt oskuste arendamiseks, teisalt ka tervise (olemasoleva olukorra) hoidmiseks. Mida rohkem on erinevaid vahendeid terapeudi kasutuses, seda suurem on tema valik katsetada individuaalseid ja kõige paremini sobivaid võtteid.

Füsioteraapialaud (reguleeritav)2000
Massaažilaud (reguleeritav)1000
Reguleeritava kõrgusega laud ja toolid (peenmotoorseteks tegevusteks)500
Varbsein450
Võimlemismatid (eri suurus ja paksus)350
Pehmed moodulid (kuubikud, trepp, kaldtee)400
Positsioneerimisvahendid (asendipadjad, kiilud jmt)350
Tasakaalupadjad ja -ribad200
Füsiopallid ja -rullid200
Kummilindid, raskusmansetid jmt väikevahendid 200

TUNNETUSTUBA

Eriliselt kujundatud ja sisustatud multisensoorne tuba toetab eelkõige meelte arengut ja aitab lapsel enesega paremat kontakti saada. Hea on see, et tegevusi selles toas saab läbi viia just nii nagu lapsele kõige tõhusam – stimuleerides, lõõgastust pakkudes või suhtlemist soodustades.

Vibroakustiline voodi6000
Raskustekk400
Dataprojektor700
Mullitoru1500
Fiiberkiudsein1000
Valgustid200
Kodukino- ja helisüsteem600

SOOLAKAMBER

Soolakambri seanss mõjub rahustavalt ja tugevdab immuunsüsteemi. Positiivne mõju on sellel ka mitmete naha- ja liigeshaiguste korral. Eriti turgutav on soolaravi aga astmaatikutele ja neile, kes sageli ülemisi hingamisteede haiguseid (nt bronhiit, põskkoopa ning kõrva-, neelu- ja mandlipõletikud) põevad.

Soolageneraator ja ruumi pindade katmine soolaga6000

Soovides toetada Karolini kooli ning seeläbi meie õpilasi ja nende peresid, võtke palun ühendust:

Tarvo Siilaberg
Direktor