RAAMAT

Oktoobris 2016 ilmus Peetri kooli 110. aastapäevaks Tartu Luterliku Peetri Kooli Toimetiste sarja esimene raamat “Kool kui väärtuspõhine kogukond” (raamatu veebiversioon). Autoriteks on Peetri kooli eestvedajad ja kooliga seotud inimesed. Tegemist artiklikogumikuga, mis kannab Peetri kooli haridusmõtet ja käsitlust koolist: kool pole pelgalt koht või maja, millel on aknad ja uksed ning millest võib sisse ja välja käia, tulla ja minna. Kool on väärtuspõhine kogukond, mida igapäevaselt loovad õpilased, õpetajad ja lapsevanemad.

Lasteaia juhataja ja Peetri kooli rajaja, Külvi Tederi mõte raamatust: Esmalt tuleb teadvustada, et väärtusi ei saa õpetada, neid peab õpetaja ise kandma ehk elama väärtuste järgi. Laps vajab eeskujuks ühiskondlikult aktiivset täiskasvanut, kes annab oma tegudega moraalseid orientiire, mitte ei moraalitse.”

Teose kujundas Peetri kooli hea koostööpartner Kujunduskoda.

Raamatut on võimalik osta (hinnaga 10 eurot) koolist (Pepleri 6), lasteaiast (Roosi 1) ja Peetri kirikust (Narva mnt 104). Täpsem info: luterlik@luterlik.edu.ee

esikaas

kysk-sisemin_logo_kodyhisk_toetuseks