RAAMAT

esikaas

Tartu Luterliku Peetri Kooli Toimetiste sari

“Kool kui väärtuspõhine kogukond” (2016)

Sarja esimene raamat ilmus Peetri kooli 110. aastapäevaks sügisel 2016. Autoriteks on Peetri kooli eestvedajad ja kooliga seotud inimesed. Tegemist artiklikogumikuga, mis kannab Peetri kooli haridusmõtet ja käsitlust koolist: kool pole pelgalt koht või maja, millel on aknad ja uksed ning millest võib sisse ja välja käia, tulla ja minna. Kool on väärtuspõhine kogukond, mida igapäevaselt loovad õpilased, õpetajad ja lapsevanemad.

Lasteaia juhataja ja Peetri kooli rajaja, Külvi Tederi mõte raamatust: Esmalt tuleb teadvustada, et väärtusi ei saa õpetada, neid peab õpetaja ise kandma ehk elama väärtuste järgi. Laps vajab eeskujuks ühiskondlikult aktiivset täiskasvanut, kes annab oma tegudega moraalseid orientiire, mitte ei moraalitse.”

“Peab julgema … Artikleid väärtuskasvatusest ja hingeharidusest” (Pille Valk, 2018)

Sarja teine raamat ilmus sügisel 2018. Teosesse on koondatud võimalikult mitmekesine valik Pille Valgu töödest. Pille oli akadeemik, õpetaja, (väärtus)kasvataja, hingeharija. Raamat toobki välja need erinevad tahud tema artiklite kogumikuna. Kellele see raamat on mõeldud? Kõigile, kes kasvatavad, harivad või lihtsalt hoolivad inimestest enda ümber. See on raamat, mis võib kuuluda nii kooli õppealajuhataja töölauale kui lapsevanema öökapile. See on raamat, millest ammutada inspiratsiooni ja saada kinnitust.

Raamatu toimetuskolleegiumi moodustasid Pille Valgu õpilased: Kerstin Kask, Triin Käpp, Eva Mõtte, Kristina Mägi, Liina Raudvassar, Olga Schihalejev, Tarvo Siilaberg, Külvi Teder.

Sarja raamatud on kujundanud ning küljendanud Peetri kooli koostööpartner Kujunduskoda.

kysk-sisemin_logo_kodyhisk_toetuseks