VAJALIKUD VAHENDID

Vajalikud vahendid Karolini kooli keskkonna kujundamiseks

Toetades Karolini kooli vajalike vahendite hankimisel, aitate meil omakorda rohkem panustada inimestesse, kes igapäevaselt meie õpilastega tegelevad.

Siin lehel on toodud Karolini kooli sisustus-, abi- ja teraapiavahendid, mille hankimiseks on igasugune toetus väga oodatud ja suure tänuga vastu võetud. Toetajad saavad mõistagi märgatud ja esile tõstetud.

Karolini Kool kuulub MTÜ Tartu Luterliku Peetri Kooli filiaalina tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja.

KODUKLASS

Koduklassis alustavad meie õpilased hommikuti oma päeva koos õpetaja ja sõpradega – need on valgusküllased, helgetes toonides ja avarad, hubased, turvalised ja kaasaegsed toad, kus lastel on hea ja mugav nii uusi oskusi õppida kui puhata.

Hinnanguline maksumus (€/tk)
Interaktiivne tahvel (x2)Huum OÜ ja Reinsalu Auto AS
Õpetajate ja spetsialistide sülearvuti ja liseaseadmed ning -tarvikud (x7)STACC OÜ
Õpilaste koolimööbel (teisaldatav, reguleeritava kõrgusega; x12)
Lükanduksed klassiruumisTank Indoor
Diivan (x2)500
Kott-toolid (x6)80
Vaip (x2)150
Miniköök (x2)

ELUÕPPE TUBA

Eluõppe tuba ehk kodunduse ja õppeköögi tuba annab meie õpilastele võimaluse igapäeva toimetusi ja tegemisi õppida ja ise proovida. Pideva harjutamise tulemusel õpivad lapsed, kuidas valmistada enesele toitu, katta lauda ja einestada, kuidas enda järel köök koristada ja toitu hoiustada, kuidas pesta pesu ja seda kuivama panna, kuidas eluruume koristada. Eluõppe hulka kuuluvad ka aia- ja õueala heakorratööd. Põnevat vaheldust pakuvad käsitöö ja maalimine. Tänu eluõppele võib nii mõnigi õpilane tulevikus leida töö näiteks köögiabilise, hotelli toateenija või aiandi abitöölisena.

Eluõppe toa sisustamisel on Karolini Kooli otsustanud toetada MTÜ Tartu Luterliku Peetri Kooli hariduskogukond.

Köögimööbel
Köögitehnika
Köögi väiketehnikaPaadi Pagar OÜ
Söögitoa mööbel (reguleeritav laud ja toolid)Paadi Pagar OÜ
Pesumasin-kuivati600
Koristusseadmed ja -tarvikud500
Kunsti- ja käsitöötarbed ning -tarvikud500

PUHKE- JA TEGELUSALA

Koolimaja teisel korrusel paikneb mõnus, avar ja valgusküllane hall, kuhu rajame funktsionaalse puhke- ja tegelusala. Seal saab läbi viia nii idividuaal- kui väiksema seltskonnaga rühmategevusi, kui ka puhata ja mängida.

NurgadiivanBellfire OÜ
Kott-toolid (3 tk)
TegelusseinÕpetaja Johanna

ERIPEDAGOOGI- JA LOGOPEEDI TÖÖRUUMID

Karolini Koolis kannavad olulist rolli ka eripedagoog ja logopeed. Olgugi, et nende tööpõld on tegelikult kogu koolimaja, siis vajavad nad ruumi ka lapsega individuaalseks tegelemiseks.

Töölauad ja -toolid (2 kmpl)STACC OÜ kontorimööbel
Riiulid, kapid (2 kmpl)
Väike diivan või tugitoolid (2 kmpl)Tarmeko (1)

FÜSIOTERAAPIA TUBA

Liikumispuudega lapsed vajavad regulaarset füsioteraapiat, ühelt poolt oskuste arendamiseks, teisalt ka tervise (olemasoleva olukorra) hoidmiseks. Mida rohkem on erinevaid vahendeid terapeudi kasutuses, seda suurem on tema valik katsetada individuaalseid ja kõige paremini sobivaid võtteid.

Karolini kooli füsioteraapia toa sisustuse hankimisel on otsustanud meid kaheaastase heategevusprojekti raames toetada Ladies Circle Estonia.

Füsioteraapialaud (reguleeritav)2000
Massaažilaud (reguleeritav)1000
Reguleeritava kõrgusega laud ja toolid (peenmotoorseteks tegevusteks)500
Varbsein450
Võimlemismatid (eri suurus ja paksus)350
Pehmed moodulid (kuubikud, trepp, kaldtee)400
Positsioneerimisvahendid (asendipadjad, kiilud jmt)350
Tasakaalupadjad ja -ribad200
Füsiopallid ja -rullid200
Kummilindid, raskusmansetid jmt väikevahendid 200

TUNNETUSTUBA

Eriliselt kujundatud ja sisustatud multisensoorne tuba toetab eelkõige meelte arengut ja aitab lapsel enesega paremat kontakti saada. Hea on see, et tegevusi selles toas saab läbi viia just nii nagu lapsele kõige tõhusam – stimuleerides, lõõgastust pakkudes või suhtlemist soodustades. Tunnetustoa lõõgastavas ning usalduslikus keskkonnas saavad lapsed nautida aega ja ruumi omas tempos, mis on vaba teiste ootustest.

Vibroakustiline voodi6000
Raskustekk400
DataprojektorHemden Kinnisvara
Mullitoru1500
Fiiberkiudsein1000
Valgustid200
Kodukino- ja helisüsteemTaavi Õun

KOOLIAED

Kooliaed annab suurepärase võimaluse viia läbi õuesõppe tunde ja ka teraapiaid. Värskes õhus viibimine ja seejuures kasulik ja lõbus ajaveetmine tugevdab nii keha kui vaimu. “Näpud mullas” tegevused aitavad aga pingeid maandada nii väikestel kui suurtel.

Mõttestatud, arendava, samas toredat ajaveetmist võimaldava kooliaia kavandi koostasid Kino Maastikuarhitektid.
Aiapaviljon-varjualuneRound Table Tartu klubi
Kasvuhoone
Kummeeritud ala
Maapinnapealne batuut