MEIE TOETAJAD

Heade toetajate abil saab kõik võimalikuks!

Mistahes kooli käivitamine ja käimas hoidmine eeldab hulga ressursse. Toimetuleku- ja hooldusõppe õpilaste jaoks tuleb koolimaja lisaks vastavalt kohandada ja spetsiaalselt sisustada. See aga tähendab eeskätt käivitamisel märkimisväärseid investeeringuid.
Karolini kooli toetades aitavad head ettevõtjad ja organisatsioonid meil rohkem personali panustada ning seeläbi paremini õpilasi ja nende peresid toetada.

TÜK Lastefond on üks suuremaid ja vanemaid lastehaiglate juurde loodud heategevusfonde. 21 tegevusaasta jooksul oleme kogunud üle 12 miljoni euro jagu annetusi ning aidanud üle 3000 lapse üle Eesti. Oma väikese 7-liikmelise meeskonnaga tegeleme lisaks annetuste kogumisele ja abivajajate abistamisele ka järjepidevalt sotsiaalse teavitustööga. Nii on olnud viimastel aastatel meie kampaaniateks näiteks palju kõneainet saanud “Eesti kalleimad lapsed” ja “Kui riik keerab selja”.

Lastefondi kampaaniate sisud on erinevaid, kuid kõigil ühtne eesmärk – aidata haigeid lapsi. Näiteks oleme survestanud riiki toetama ka neid haigeid lapsi, kelle ravim harva esineva haiguse tõttu ei ole Haigekassa hinnangul kulutõhus; mõjutanud KOVe rohkem oma valla lapsi abistama jpm. Lisaks suurtele kampaaniatele oleme lünklike olukordade puhul löönud avalikkuses järjepidevalt lärmi (nt juhul kui mõni laps on Haigekassa ukse taha jäänud). Astudes välja ühe lapse eest, saavad abi ka järgmised. Nii oleme viimastel aastatel suutnud võidelda Haigekassa ravimite nimekirja ravimi Solaris, Risdiplam (SMA ravim), ravitoidu ehk sonditoidu katmise 50% ulatuses, Eculizumab (neeru- ja vereloome ravim), Polandi sündroomi rinnalõikuse noortel, lisaks suur hulk tarvikuid ja aparaate (nt köhimisaparaat).

Lastefondi abil saab Karolini Kool hankida suure osa tunnetustoa ja mänguväljaku elementidest.

“Kõigil lastel peab olema võimalus mänguks ja arenguks, ka erilistel lastel. Batuudil hüppamine või liivakastis mängimine ei tohiks kättesaamatuks jääda ka ratastoolis lapsele, liiatigi, kui täna on selleks lahendused loodud. Seetõttu otsustas Lastefond toetada Karolini Kooli mänguväljaku ja tunnetustoa loomist. Iga laps loeb!”
Eveli Ilves, TÜK Lastefondi toetusjuht ja juhatuse liige

Ladies Circle on rahvusvaheline aktiivsete noorte naiste klubiline liikumine. Ladies Circle Estonia on osa Ladies Circle Internationalist. Lähtudes motost “Sõprus ja abivalmidus” (“Friendship and Service”) on organisatsiooni ja klubide tegevuse mõtteks ning eesmärgiks liikmete isiklik areng, noorte naiste rahvusvaheline suhtlus ning positiivsete muudatuste elluviimine ühiskonnas. 

Ladies Circle Estonia valis Karolini kooli heategevusprojektiks 2021-2022 hooajal ning seadis eesmärgiks aidata meid füsioteraapia ruumi sisustamiseks nii vahendite kui ressursside hankimisel.

“LCE üks eesmärkidest on tegeleda heategevusega ja peamiselt on meie heategevus suunatud lastele. Karolini Kooli väärtused kattuvad meie omadega ning soovime anda tuult tiibadesse uuenduslikule algatusele.”
Pille Granovski, LC3 president 2020-2022

Round Table on noori mehi, vanuses 18-40 eluaastat, ühendav rahvusvaheline liikumine, mille ajalugu sai alguse 1927 aastal Inglismaalt. Peamine eesmärk on pakkuda oma liikmetele võimalust töövälise aja kvaliteetseks sisustamiseks. Tänaseks tegutseb Round Table juba 57 riigis –  2275 klubi kaudu, millel on ligi 20 000 liiget. Eestis on 166 tegevliiget ning 13 tegutsevat klubi, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Kuressaares, Haapsalus ja Kärdlas.

RT liikmed hindavad head seltskonda ning teavad, et üheskoos tegutsedes saab muuta maailma paremaks. Panusena ühiskonna toetamiseks tegeleb Round Table heategevuslike algatustega nii klubide tasemel piirkonniti kui ka kogu Eesti tasemel. 

RT3 ehk Tartu klubi on otsustanud hoolitseda selle eest, et Karolini kooli õuealal oleks üks õdus, samas funktsionaalne aiapaviljon, kus saaks läbi viia õppetegevusi aga ka varjuda vihma, tuule või päikse eest, kuid ometi värskes õhus viibida.

“Round Table on aastaid tegelenud heategevuslike algatustega nii klubide piirkondlikul kui ka kogu Eesti tasemel, Nii saame panustada ühiskonna toetamisse. Tartu klubi soovib siinses piirkonnas abistada just Karolini Kooli, sest meie silmis on tegemist ettevõtmisega, mis toob oodatud lahenduse paljudele peredele, kus kasvavad kõige suuremat tuge vajavad lapsed. Usume, et läbi kooli toetamise saame omakorda neid peresid toetada.”
Taavi Õun, RT3 president 2021-2022

HUUM on sauna maailma innovaator, kes ühendab põlvkondade ülese kogemuse tänapäeva tehnoloogia viimase sõnaga. Mitmeid disainiauhindu võitnud põhjamaise disainiga elektri- ja puuküttekerised võimaldavad sauna kütta kiiresti ja lihtsalt mobiiliäpi vahendusel.

Koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengitega loodi 2012. aastal ainulaadse kujuga saunakeris – tuntust ja tunnustust pälvinud DROP ehk veetilk. Need erilised elektrikerised annavad tänu ümarale kujule, optimaalsele metallikasutusele ja suurele kivide mahutavusele puuküttekerisele sarnast mahedat leili.

HUUM otsustas Karolini Koolile kinkida õppetööks väga vajaliku interaktiivse klassitahvli. Tegemist on olulise töövahendiga, mida õpetaja ja õpilane koos kasutada saavad.

“HUUM on alati pidanud oluliseks toetada nõrgemaid ning märgata neid, kes abi vajavad. Kui kooli loomise plaanist kuulsime, uurisime kohe, milliste vahendite järele kõige suurem vajadus on ning kuidas me saame abiks olla.”
Siim Nellis, HUUMi asutaja ja juhatuse liige

Tank Indoor eesmärk on muuta klientide elu- ja tööruumid mugavaks ja funktsionaalseks. 

Erimõõdus mööblilahendusi on arendatud, disainitud, toodetud ja turustatud juba alates 2000 aastast nii Eestis kui ka Lätis, Soomes ja Rootsis. Tanki peamine erinevus võrreldes enamike mööblitootjatega seisneb selles, et pakutakse personaalseid lahendusi mitte valmistooteid. Kõik Tanki poolt pakutavad lahendused valmivad kliendi erisoovide alusel.

Tank Indoor lahendab Karolini Koolis suure väljakutse – saame lükanduste taha silma alt ära panna kõik õppe- ja teraapiavahendid, mida parajasti ei kasutata. Nii saavad õpilased paremini käsilolevale ülesandele keskenduda.

“AS Sunorek on oma 30-ne tegevusaasta jooksul toetanud erinevaid abivajajaid. Meie valdkonnaks on kodusisustus tooted- aknakatted ja garderoobilahendused. Kanname hoolt, et igal eestimaa inimesel oleks mõnus ja hubane kodu. Sellest lähtuvalt soovime, et igal lapsel oleks oma kodu või koht, kus ennast mõnusalt tunda. Meie soov on aidata eriti neid ühinguid/asutusi, mis on seotud lastega.”
Piret Grossthal, Tank müügijuht

Arens AS on 29-aastase tegutsemisajalooga Eesti köögimööbli tootja, mille 14 000-ruutmeetrises tehases on valminud üle 160 000 köögi. Arensi tootmismaht on keskmiselt 600 köögimööbli komplekti kuus. Arensi tootmisprotsessi iseloomustab tehnika viimase sõna järgi varustatud ja suuresti robottehnoloogial põhinev masinapark, mis tagab kõrge tehnilise- ja koostekvaliteedi. Arens toodab eritellimusel köögimööblit nii eraklientidele kui ka suurprojektidele.

Arens AS hoolitseb selle eest, et Karolini Kooli klassiruumides oleksid miniköögid ja õppeköögi-kodunduse toas just ka kodunduse nurga jaoks vajalik mööbel.

Tarmeko ettevõtted on tegelenud puidu töötlemise ning kõrgkvaliteetse mööbli tootmisega aastast 1947.

Kvaliteetse mööbli disainimine ja tootmine on alati olnud Tarmeko oluliseimate eesmärkide seas. Valmistatakse eritellimusel või enda valikusse kuuluvaid pehmemööbli disaintooteid ja vineerist painutatud detaile ja valmismööblit. 

Tarmeko toetab Karolini Kooli omatoodanguga. Tarmeko tootevalikusse kuulub väga erinevat mööblit. Karolini Kooli õnneks jääb suurtootjal mõnikord asju ka seisma. Nende hulgast saame endale sobivaid valida.

“Andmise rõõm on kõige suurem rõõm! Rõõmu jagamine on nakatav!”
Kelli Krause, TARMEKO Pehmemööbel OÜ/Tarmeko LPD OÜ juhatuse liige

ALPA Kids loob koostöös koolide ja lasteaedadega kultuuripõhiseid digiõppemänge 3-8aastastele lastele. Rakenduses on juba üle 60 hariva minimängu ja iga kuu tuleb sisu juurde. Mäng on leitav nii Google Plays kui ka App Store’is. Haridusasutustele on olemas ka arvuti ja interaktiivse tahvli versioon. Mängud on lõimitud ekraaniväliste tegevustega, et laps harjutaks juba noorest peast ekraani tagant pause tegema. Samuti on hea õpitut kohe korrata seoses muu ümbritsevaga.

ALPA Kids loob Karolini Kooli õpilastele võimaluse omas tempos nii mängida kui õppida ja seeläbi ka digimaailmaga turvaliselt tutvust teha.

„Mõte pakkuda meie digiõppemänge Karolini Koolile tuli peale kõige suuremat tuge vajavate laste vanematelt tulnud positiivset tagasisidet ALPA mängudele. Oleme saanud rohkelt tänukirju, kuidas meie rakendus last mänguliselt arendab. ALPA mängudes on kõik võitjad, sest iga laps jõuab mängu lõpus rõõmustavate õhupallideni, aga lihtsalt oma tempos ja enda oskustele vastavas tasemes.“
Kelly Lilles ALPA Kids tegevjuht

Bellfire on tegutsenud Põhjamaades juba aastast 2005. Nende disainerite loodud kvaliteetsed diivanid, voodid, tugitoolid ja tumbad kaunistavad interjööre Rootsis, Soomes, Norras, Islandil, Eestis, Lätis ja Venemaal. Skandinaavia-hõngulise mööbliga saab sisustada nii kodusid kui ka hotelle, büroohooneid, kinnisvaraarendusi, avalikke asutusi ja kontoreid.

Bellfire toetas Karolini Kooli ülimugava Dallas nurgadiivaniga, mis suure tõenäosusega hakkab paiknema koolimaja keskmes puhke- ja tegelusalal.

Reinsalu Auto AS on Eesti kapitalil põhinev pereettevõte, mis tegeleb biomassi tootmise ja transpordiga. Ettevõtte 22 töötajat tegelevad bioenergia tootmisega puidu- ja saetööstuse jääkidest, samuti võsast ja raiejäätmetest peamiselt Lõuna-Eesti piirkonnas. Biomassi ehk haket, saepuru ja teisi biojäätmeid müüakse oma klientidele Valgas, Tartus, Tallinnas ja Narvas, kes toodavad sellest nii soojus- kui elektrienergiat.

Reinsalu Auto otsustas Karolini Koolile kinkida veel teisegi koduklassi õppetööks väga vajaliku interaktiivse tahvli. Tegemist on olulise töövahendiga, mida õpetaja ja õpilane koos kasutada saavad.

Paadi Pagari leiba, aga ka saia ning hooajati ka piparkooke küpsetatakse keset Võrumaa metsi Järvere külas Sõmerpalu vallas, mitte mõnes angaaris suurlinna külje all. Erinevalt suurtest tööstustest pätsitakse Paadi Pagaris põrandaleiba käsitsi. Mitte ükski tehas ei saa viilutada sooja leiba. Niisiis viibki Paadi Pagar lisaks vormileivale mõnesse Tartu kauplusesse ka sooja ja viilu­­ta­­mata Mardi ja Mihkli põrandaleiba.

Paadi Pagar hoolitseb selle eest, et Karolini Kooli eluõppe toas oleks olemas üks suur ja mõnud söögilaud toolidega, mille ümber koolipere teinekord koduklassist ka pisut suurema rühmaga saaks koguneda. Veel aitavad sooja südamega pagarid meid ka köögi väiketehnikaga, et saaksime koos õpilastega lihtsamaid toite valmistama õppida.

Lemmatu Marjatalu põldudel kasvavad õnnelikud maasikad ja usume, et head asjad juhtuvad nendega, kes söövad Lemmatu Marjatalu maasikaid. Tänu taimedele ja loodusele oleme õppinud märkama väikseid asju ja teame, et väikesed asjad algatavad elu suuri muutusi. Suvel leiab Lemmatust värsked saadused nagu maasikad, vaarikad, mustad sõstrad ja herned. Aastaringselt on võimalik maiustada sügavkülmutatud maasikate ja külmkuivatatud maasikatega.

“Head saadused kasvavad õnnelikel taimedel, taimed on õnnelikud kui nende eest kantakse hoolt ja nende kasvukeskkond on mitmekesine ning ideaalilähedane. Nii ka inimestel. Karolini Kool on meie jaoks kogukonna ettevõtmine. Kogukond on grupp inimesi, kes on otsustanud koos kasvada ja üksteist toetada parema tuleviku jaoks. Meie jaoks on oluline toetada Karolini Kooli kooliaeda viljapuude ja marjapõõsaste soetamisel, et lapsed saaksid nautida looduse rohelust ja tunda rõõmu andidest ja selle ilust, mida elurikkus meile pakub.”
Kärt Karhunen, Lemmatu Marjatalu perenaine ja juhatuse liige

minutuba.ee

Minu Tuba e-pood müüb skandinaavialikus stiilis lastetoa tooteid ning maailma parimat teed, sest mis võiks olla parem kui võtta üks suur tass teed, mõlgutada mõtteid erinevatel sisustussaitidel ja lasta loomeprotsessidel kujuneda. Kõik tooted on valitud erinevate Euroopa riikide disainerite loomingust ning sobituvad omavahel hästi kokku, luues rahuliku üldmuljega keskkonna, mis on meie meelest tänases kirevate mänguasjadega maailmas eriti oluline.

“Mina ise olen Ladies Circle Eesti asepresident 2021/2022 ning 2022/2023 LCE president. Karolini kool on meie liikumises 2-aastaseks heategevus projektiks, mida ühiselt toetame. Minu südame võitis kooli loomise projekt juba kevadel, kui see meie liikumises ühe nominendina esitati, sügisel Karolini koolis külas käies sain aga eriti hästi aru, kui oluline selline kool on ning kui südamega on võimalik ühte projekti vedada. Loodan väga, et Minu Tuba suudab kooli ruumidesse hubasust ja soojust veelgi juurde anda.
Pille Pets, Minu Tuba OÜ juhatuse liige

Hemden on Eesti esimene järelturule spetsialiseerunud kinnisvarabüroo. Järelturul on kontrollitud kvaliteediga kinnisvara, laiem valik ja taskukohased hinnad. Hemden pakub valmis kodusid, mis on päriselt olemas ja kuhu saab ennast kohe sisse sättida. Nõu ja jõuga ollakse toeks igaühele, kes plaanib järelturult kinnisvara osta, müüa või üürida. Seda alates esimesest kontaktist kuni sissekolimiseni ja sealt edasi.

Hemden kinnisvarabüroo kingib Karolini Koolile dataprojektori, mille abil saame tunnetustoas lastele rahustavaid või meeleolu loovaid vaateid kuvada.

“Karolini Kooli toetamine on nii õige tegu, sest sedasi saame aidata just neid – lapsi ja nende vanemaid – kes seda enim vajavad. Selle kooli loomine on lihtsalt nii tohutult üllas ja südantliigutav tegu ja meil on hea meel, et saame oma panuse anda.”
Marju Kiisla, Hemden Kinnisvara OÜ büroojuht

2011. aasta oktoobris asutatud MTÜ Tartu Luterlik Peetri Kool on koolipidajaks lasteaed-põhikoolile, mis tegutseb Tartus (Peetri Kool, al 2013) ja Põlvas (Jakobi Kool, al 2019). Lisaks kuulub koolipidajale Tartu Peetri Huvikool (al 2018). Tegutseb eelkool ja üha laienev koduõppe suund. Kümne aasta jooksul on TLPK kasvanud erinevate väljunditega hariduskogukonnaks, kelle tugevus on just mitmekesisus. Ka uus, toimetuleku- ja hooldusõppe kogupäevakool – Karolini Kool, mis alustab õppetööga 2022. aasta sügisel, täidab selles oma osa.

“Võimekus pakkuda tugiteenuseid ja toetada iga last hariduse omandamisel just talle vajalikul moel on olnud TLPK oluline ülesanne. Nii sündis ka Karolini Kooli asutamisotsus selle eestvedajate soovist arendada parem koolikeskkond toimetuleku- ja hooldusõppe õpilastele. 
Meil on aastaid olnud kombeks teha jõulude ajal ühiselt suurem heategu ning tänavu otsustas juhtkond kutsuda TLPK hariduskogukonna liikmeid üles toetama meie uue õpesuuna – Karolini Kooli eluõppe toa sisustamist. Nende õpilaste jaoks on ju kõik igapäevatoimetused parajaks väljakutseks ja eluõppe tuba annab hea võimaluse neid toimetusi veel ja veel harjutada.”
Tarvo Siilaberg, TLPK direktor, MTÜ TLPK juhatuse liige

Paar Trükikoda on juba ligi 30 aastat tegutsenud keskkonnasõbralik ja väga heale kvaliteedile orienteeritud trükikoda. Uusima trükitehnikaga valmivad raamatud ja brošüürid (nii pehme- kui ka kõvakaanelised), reklaamtrükised (voldikud, flaierid jne), spiraalköites trükised, kalendrid, ajakirjad, ajalehed ja plakatid. Asjatundlik meeskond jagab lahket nõu ja abistab ka kujundamisega.

Paar Trükikoda toetab Karolini kooli info- ja turundusmaterjalide tootmisega. Keskkonnasõbralikku joont hoides prindime trükiseid mõistagi nii palju kui tarvis ent nii vähe kui võimalik.