MEIE INIMESED

Ühe koolimaja keskkond on küll väga oluline, kuid selle südame ja hinge loovad inimesed! Meil on lihtsalt nii suur rõõm, et oleme Karolini Kooli õpilaste jaoks leidnud ime(lised) inimesed! Järgnevalt neid ka tutvustame.

Saage tuttavaks Õilmega! Temast saab Karolini Kooli õppejuht. Enda kohta räägib Õilme nii 👇

“Mulle meeldib lastega tegeleda. Laste seltskonnas viibimise võlu peitub selles, et iga päev on kordumatu. Olen saanud seda kogeda üle 20 aasta, töötades koolis nii õpetaja kui õppejuhina.

Üle kõige soovin innustada õpilasi looma ja avastama ning väärtustama nii protsessi kui ka tulemust.

Pean väga oluliseks ka kodu ja kooli vahelist koostööd, mille tulemusena saab koolist koht, kuhu tullakse hea meelega, sest tunnid on huvitavad ja õpetajad inspireerivad.

Karolini Koolis soovin, et meie õpilastel oleks palju avastamist, et neil jaguks uudishimu ning õpetajatel ja tugispetsialistidel säravaid silmi, alati rõõmsat meel. Veel loodan, et koostöös peredega loome laste jaoks just parima õpikeskkonna.”

Lähme aga edasi! Klassiõpetaja Johannaga on mitmed teist juba küll kohtunud, kuid siiski vaatame, mida ta enda kohta ütleb 🥰

“Õpin hetkel veel Tartu Ülikoolis eripedagoogika magistriõppes ning olen oma senises töös kokku puutunud väga erinevate lastega. Vilumust olen kogunud nii tavakoolis kui ka erivajadustega lapsi õpetades. Nii abiõpetajana, õpetajana kui ka õpiabirühma õpetajana. Ehk et, olen praktiseerinud igat sorti õpetamist.

Sel õppeaastal olen ka Karolini individuaalõpetaja. Koduõppe kestel oleme Karoliniga saanud suurteks sõpradeks ja olen ka ise sellelt väikeselt tüdrukutirtsult palju õppinud. See ongi õpetaja ameti juures vahva – kõik õpivad! Pidevalt! Nagu ka Õilme ütles, siis, iga päev on kordumatu.

Mulle meeldib süüa teha, oma koera Patuga jalutada ja lugeda. Hoolin väga keskkonnast ja ei karda uusi väljakutseid.

Ma ootan juba väga Karolini Kooli avamist, et anda meie õpilastele ja nende peredele seda, mida nad kõige enam vajavad – lastele mõnusalt ja asjalikult sisustatud aega ning emadele ja isadele südamerahu.

Olles kuulnud meiega liituvate perede lugusid, olen veendunud, et alustame olulist muutust. Loodan, et see inspireerib teisigi ning suudame oma teadmisi ja oskusi edasi anda.”

Iga kooli kõige suurem väärtus on tema inimesed! 🤗Ja oi, kuidas meil on inimestega vedanud! ❤ Tutvustame teile oma tiimi aga edasi – saage tuttavaks klassiõpetaja Kadriga. Enda kohta kirjutab ta nii 🖋

“Omandasin Tartu Ülikoolis eripedagoogika magistrikraadi ja olen töötanud nii lasteaias kui koolis, nii õpetaja, HEVKO kui eripedagoogina.

Mõlemal õppetasemel olen tegelenud omajagu just erivajadustega lastega, kellelt õppisin ka ise väga palju. Eeskätt seda, et igaüks on oluline ja igaüks suudab, olgu siis suur või väike. Seetõttu väärtustan väga ka meeskonnatööd, eriti ühtekuuluvustunnet. Koos suudame veel rohkem. Lisaks, ma ei kujuta ette tööpäevi ilma väikese huumorikilluta – usun, et naer ja nali aitavad alati, ka siis kui on raske. Just seda ootan ka Karolini Koolist ja lisaks muidugi super ägedaid õpilasi, kes mõningase abikäega on võimelised oioi kui paljuks. Ja loomulikult ka super ägedat meeskonda, kellega koos neile lastele igas asjas just parajal määral toeks saame olla.

Kui ma parasjagu koolis ei ole, siis armastan aega veeta oma pere ja lemmiku, koer Kustiga. Veel meeldib mulle raamatuid lugeda, filme vaadata, muusikat kuulata ja terviseradadel joosta. See teeb mind rõõmsaks. Ja eriti rõõmsaks teeb see, kui lähedased on terved ja neil on naeratused näol. Ja tööl olles – kui suudan väikese näo naeratama panna ja „anda lapsele selga superkangelase keebi“.”

Meie tähtsamaid eesmärke on oma õpilaste jaoks kõikide olulisemate haridus- ja sotsiaalvaldkonna teenuste toomine ühe katuse alla 🏡

  • Vajalikus ja parajas mahus.
  • Lapsest lähtuvalt ja loogiliselt.
  • Terviklikult ja lõimitult.

Et see kõik saaks juhtuma, asuvad tihedas koostöös tegutsema Õilme ja Siret.

Tutvustamegi siinkohal Siretit – Karolini Kooli sotsiaalvaldkonna koordinaatorit. Enda kohta kirjutab ta nii 👇

“Nii minu õpingud kui ka senine, ja tuleb välja, et ka edaspidine töökäik on seotud sotsiaalvaldkonnaga. Seni saadud igakülgset ja väärtuslikku kogemust kavatsen kindlasti ka Karolini Koolis rakendada. Ja veel on mul hea meel, et saan nüüd võimaluse süüvida ka haridustemaatikasse – õppimine on mul lihtsalt veres! Jätkan sellega igal juhul, sest maailm on pidevas muutumises.

Inimesena olen väga perekeskne ja hoolin väga lastest – nii omadest kui neist, kellega oma töös kokku puutun. Igal juhul püüan kõikidele pakkuda põnevaid kogemusi ja luua võimalusi silmaringi avardamiseks. Mulle endale meeldib väga maailmas ringi reisida ja samas ka maakodus, keset imelist Lõuna-Eesti loodust, redutada.

Töö Karolini Koolis saab olema kindlasti uutmoodi ja kaasahaarav seiklus! Soovin omalt poolt teha kõik võimaliku, et meie õpilaste koolipäevad oleksid sisukad ja rõõmurohked.

Ja, et lapsevanematel oleks südamerahu ja teadmine, et nende kõige kallimad on turvalises keskkonnas, saavad vajalikke teenuseid ning on hästi hoitud. Ootan alati emasid ja isasid rõõme ja muresid jagama ning tuge ja abi küsima! Koos leiame vastused ja lahendused!

Ei ole suuremat õnne kui lapsed, kes on oma igapäevaseid toimetusi tehes tunnevad end turvaliselt ja saavad tunda rõõmu elust nii praegu kui tulevikus. Selle kõige saavutamise juures on minu jaoks olulisel kohal ka mind ümbritsev toetav ja positiivne meeskond, kellega koos püüame seda turvatunnet ja rahuolu nii Karolini Kooli õpilastele kui nende vanematele pakkuda.”

Ühest terviklikust koolipäevast ei saa puududa ka liikumine 🤸‍♀️🧘🏊‍♂️ Olgu tegemist konkreetselt liikumistunni, ujumise, motoorika või füsioteraapiaga – kõik saab tehtud!

Oleme selles täiesti kindlad ja rõõmustame väga, et meie tiimiga liitus Paul-Feliks, kes võtab enda kanda liikumisõpetaja ja füsioterapeudi rolli. Enda kohta on ta kirjutanud nii:

“Nii kaua, kui mäletan ehk juba päris väikesest peale olen tegelenud spordiga. Seetõttu soovisin ka oma tulevase töövaldkonna spordiga siduda ja otsustasin omandada füsioteraapia eriala – on ju huvitav mõista ka organismi funktsioneerimise tagamaid.

Õpingutega samaaegselt töötasin juba ka laste füsioterapeudina ja mõistsin, et just lastega soovin ma ka edaspidi toimetada ning seniseid kogemusi ja teadmisi rakendada.

Pikki aastaid tegelesin jalgpalliga ja sain oma treeneriteltki palju õppida. Mõni aeg tagasi aga pidin palliplatsilt terviseprobleemide tõttu kahjuks kõrvale astuma, kuid leidsin hea alternatiivi jõusaali treeningute näol. Usun, et parem vorm ja natuke rohkem jaksu tuleb töös füsioterapeudina ainult kasuks.

Karolini Koolis ootan põnevaid väljakutseid ning tõhusat koostööd kolleegide, laste ja nende vanematega. Mind innustavad töölt saadavad väikseimadki eduelamused ja laste positiivsed emotsioonid.”

Me otsisime logopeedi, kes oleks õpihimuline, kannatlik ja empaatiline 🐬 Ja olgugi, et logopeedid on Eestis tõeline haruldus 💎 siis me leidsime ta! Saage tuttavaks Annikaga. Enda kohta kirjutab ta nii 🖋

“Mina olen logopeed. Mul on vedanud, sest see põnev amet on ühtlasi ka minu hobi. Kui ma väike olin, ütles vanaema, et õpi õpetajaks. Mina aga tahtsin saada hoopis maailmaränduriks. Olen proovinud oma elus need kaks asja siduda ning tundub, et üsna õnnestunult. Eks logopeedi töö olegi üks kaasahaarav rännak – mõnikord tuleb tasapisi järsust mäest üles rühkida ja vajadusel käigupealt probleemidele lahendus leida, teinekord aga saab väikese liu lasta. Kasuks tuleb hea ettevalmistus, seepärast pean enesetäiendamist väga oluliseks. Ma usun sellesse, et kõigil on õigus jõukohasele õppimisele. Olgu selleks pisike mudilane, koolilaps, vanaema või väike kääbusküülik Lota. Ma usun lahketesse sõnadesse, teadjamate arvamisse, vanemate vägevusse, üheskoos tegemisse, aga ka iseendasse. Seepärast valisingi Karolini Kooli. Kui väike meeskond oma jõud ühendab, võib tulemus olla imeline.

Ühel päeval raamatukogus jõudis minuni järgmine rida:

❤️Armastus on nägija ❤️ Kui on armastus, siis oskad vaadata ja kui näed, õpid aitama. Sellesse ma usun!

Siin on meie eripedagoog 🦉 Ta kirjutas enda kohta nii…

OOT, SEE POSITSIOON ON JU VABA!? 🤔

See on sinu võimalus – kandideeri ja tule meie üliägedasse tiimi, veel jõuad rongile 🚂

“Mul on selge arusaam tänapäevastest õppemeetoditest ja -vahenditest, mh alternatiivkommunikatsiooni võimalustest. Mul on lisaks teadmised või kogemus ka autistlike lastega ja palju toredaid ideid, kuidas võiks kujundada näiteks Karolini Kooli tunnetustoa, mis ühelt poolt rahustaks, teiselt poolt laeks – just nii nagu parasjagu vaja. Minust kannatlikumat ja tasakaalukamat on raske leida ning mul on hea intuitsioon ja ka huumorimeel.

Ma näen end Karolini Koolis justkui leiutajana. Õppides tundma meie õpilaste eripära ja vajadusi, oskan kindlasti pakkuda kõige tõhusamaid tegevusi ja vahendeid, et nende arengut toetada. Ja kui eripedagoogika raudvaras seda kõige sobivamat lahendust ei ole, siis leiutangi selle koos klassiõpetaja ja logopeediga ise. Minu jaoks on kast hoopis üks vahva vahend, millest tuleb tingimata välja vaadata ja kuidagi põnevalt õppetöö käigus ära kasutada.”

Vaata lähemalt ja anna endast märku või saada edasi sõbrale hiljemalt 22. juunil https://bit.ly/393KgK9